ОБДАРОВАНІ ДІТИ – ЦЕ ЦІЛИЙ СВІТ, ОСОБЛИВИЙ СВІТ ДИТИНСТВА. ЦЕ ДУЖЕ ЦІННА, АЛЕ ДОСИТЬ ТЕНДІТНА ЧАСТИНА НАШОГО СУСПІЛЬСТВА

Дата: 07.03.2018 15:14

Талановиті діти — це той ресурс, із якого створюється інтелектуальна еліта, яку у будь-якого народу становлять особистості творчі, яскраві, мислячі. Щоб це потенційне національне багатство зберегти й примножити, необхідно вміти відбирати таких дітей, допомагати їм знайти себе й правильно оцінити, підтримувати їх розвиток.

05 березня 2018 року відбулося свято з нагоди вручення стипендій Краснопільського селищного голови обдарованим учням та відзначення переможців ІІІ етапу олімпіад та їх учителів,  яке ще раз підтверджує – ми можемо пишатися добрими справами і здобутками учнів та їх наставників, ними може гордитись не тільки сім’я, а й держава.

Нехай стане доброю традицією щороку відзначати досягнення переможців інтелектуальних змагань, конкурсів, спортивних змагань. Ця подія є не лише грошовою оцінкою, в цьому беззаперечне суспільне визнання успішності.

Стипендіатами Краснопільського селищного голови у 2018 році стали: Акименко Віталій Віталійович, Боруха Артем Володимирович, Дзюбан Ірина Юріївна, Шляхтун Денис Михайлович,  Свириденко Руслана Василівна (учні Краснопілської гімназії), Кочура Владислава Романівна, Демченко Марія Олегівна, Катриченко Валерія Валеріївна, Яненко Яна Олегівна, Горіченко Софія Олександрівна (учні Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів), та Петрова Ірина Олександрівна (учениця Хмелівської ЗОШ І-ІІІ ступенів).

«Дуже важливо, що в такі нелегкі часи інтелект та мудрість в пріоритеті. Взагалі подібні премії дуже мотивують вчитися, а ще певною мірою зобов’язують і неймовірно стимулюють. А ми, у свою чергу, будемо намагатися робити усе для створення гідних умов для вашої реалізації», - відзначив Краснопільський селищний голова Юрій Яремчук.

Зі словами подяки звернулася від імені всіх стипендіатів учениця Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Катриченко Валерія, яка відмітила: «Ця стипендія – немов кредит довіри до нас, школярів. І тепер ми маємо викладатись на всі 100%,  намагатися навчатися якнайкраще, щоби виправдати цю довіру. Це заявка на те, щоб бути кращим. Щоб стати справжньою гордістю Краснопільського краю».

Обдаровані діти – майбутній цвіт нації, її інтелектуальна еліта. Важливий напрямок роботи з обдарованими дітьми  - підготовка та їх  участь  у Всеукраїнських олімпіадах. Олімпіади сприяють розвитку пізнавального інтересу школярів, підвищують престиж науки, допомагають обрати майбутню професію і виявляють найбільш обдарованих  і талановитих учнів.

Переможцями ІІІ етапу олімпіад стали: Акименко Віталій, Свириденко Руслана, Шляхтун Денис – учні Краснопільської гімназії; Мигаль Валерія та Платонова Дарина – учні Краснопільської загальноосвітньої школи.

Педагог – найблагородніша з усіх професій – адже він – творець духовного суспільства. Завдання вчителя – творити поле добра і любові, щоб кожна дитина довірливо ставилася до педагога, любила його. Лише за таких умов приходить справжня зацікавленість навчанням, ося­гається "щастя шкільного життя", відбувається реалізація природних нахилів і здібностей учнів. Дар відкрити чарівну квітку обдарованості школяра дається не кожному, а лише тому, хто насправді любить дітей і вміє прокласти стежки до їхнього розуму і серця.

Реалізація сучасної освітньої програми початкової школи значною мірою залежить від учителя, якому мають бути притаманні духовність і висока моральність, інтелігентність, професійна компетентність, творче мислення.

А тому перед кожним педагогічним колективом освіта ставить актуальне питання: випуск зі школи конкурентоспроможного випускника, в цьому напрямку роботи відводиться важливе місце вихованню людини інтелектуально розвинутої, з високими моральними якостями. Особлива роль належить школі, яка готує майбутнє для Батьківщини.

Олімпіада — це конкурс, у якому переможцями стають найсильніші, а інші учасники збагачуються новими знаннями і здобувають необхідний досвід.

Активно долучилися до підготовки переможців ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін: Заболотько Наталія Василівна, Якуба Надія Семенівна, Чехунова Любов Василівна( Краснопільська гімназія), Корнієнко Оксана Іванівна, Завгородня Надія Петрівна, Завгородня Тетяна Дмитрівна(Краснопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів) та учасників: Ахтирцев Іван Миколайович, Чуприна Володимир Миколайович (Хмелівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Корнієнко Оксана Іванівна, Юшко Наталія Вікторівна, Білоус Наталія Іванівна, Мажара Валентина Григорівна, Хиценко Надія Григорівна(Краснопільська гімназія) та Дубина Олександр Сергійович (Краснопільська ЗОШ І-ІІІ ст.). Тут слід зазначити, що з нового навчального року в громаді опрацьовується питання стимулювання вчителів, які готують учнів до різного роду конкурсів, змагань та олімпіад.

Цей рік знаменувався ще такими славними подіями як «Учитель року 2018», та «Джерело творчості 2018» номінація «Методист». Наші Краснопільські освітяни стали лауреатами обласних етапів цих конкурсів: Максим Іванович Кокадей вчитель української мови та літератури Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст.– лауреат обласного етапу конкурсу «Учитель року 2018» та Інна Михайлівна Савченко, методист ЦДЮТ, – лауреат обласного етапу конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості», номінація «Методист 2018».

Учителі та учні були відзначені подяками Краснопілського селищного голови та цінними подарунками.