У КРАСНОПІЛЛІ ВІДКРИЛИ МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ ІВАНУ БАГРЯНОМУ

Дата: 06.07.2018 08:41

Меморіальну дошку, встановлену на честь відомого українського поета, прозаїка, публіциста, політичного і громадського діяча, лауреата Державної премії ім. Т. Г. Шевченка Івана Багряного (справжнє прізвище – Лозов’ягін), відкрили сьогодні в нашому селищі.

Дошка прикрашатиме старовинну двоповерхівку, зараз – гуртожиток Краснопільського ДПТНЗ «Краснопільське ПТУ», де юний Іван Лозов’ягін у 20-х роках XX століття навчався малярській та гончарній справі.

Участь в урочистому відкритті взяли почесні гості – Краснопільський селищний голова Юрій Яремчук, голова районної ради Віталій Савоненко, доктор філософії, письменник, публіцист, книговидавець з Києва, лауреат премії імені Багряного Сергій Козак, голова обласної національної спілки письменників України Олександр Вертіль, заслужений артист естрадного мистецтва України, композитор, виконавець Мар’ян Пуляк, який спільно з Олександром Вертілем написали пісню про І. Багряного, вчитель української мови й літерератури Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст. Олена Прийма, краєзнавець Олександр Козир, також представники громадськості, ЗМІ.