Краснопільська громада
Краснопільський район, Сумська область

Співробітництво з питань енергобезпеки, енергоефективності, довкілля та сталого розвитку

19-20 жовтня в місті Лубни проходила 2-га конференція співробітництва малих міст, селищ та об’єднаних територіальних громад України з питань енергобезпеки, енергоефективності, довкілля та сталого розвитку. Краснопільську об’єднану територіальну громаду претставляла начальник відділу житлово-комунального господарства, благоустрою та комунальної власності Інна Лісун.

Ця конференція відбулася в рамках проекту, який впроваджується завдяки гранту, наданому через Програму LINK Регіонального Екологічного Центру для Центральної та Східної Європи. Проект фінансується Міністерством Клімату та Довкілля Норвегії.

24 громади з 15ти областей України, які приєдналися до ініціатив Фонду стали переможцями конкурсу на написання SECAP, та отримали відповідні сертифікати. За допомогою Фонду вони відпрацюють з експертами конкретні проектні пропозиції та сформують першочергові заходи по зменшенню бюджетних витрат на енергоносії і скороченню викидів СО2 до 2030 року.

Метою проекту є зменшення викидів парникових газів шляхом створення сприятливого правового, нормативного і ринкового середовища та розвитку інституційного, адміністративного та технічного потенціалу, що сприятиме запровадженню енергоефективних заходів у громадських будівлях. До таких установ належать лікарні, школи, дитсадки, бібліотеки тощо.

Також в рамках Парасолькового проекту «Платформа сталого розвитку громад – UMBRELLA SCU» будуть утворені консорціуми громад за наступними модулями: модернізація і автоматизація муніципального освітлення; модернізація водопостачання і водовідведення; альтернативна енергетика в громадах; переробка твердих побутових відходів тощо.

За інформацією Регіонального центру економічних досліджень та підтримки бізнесу

 « повернутися до списку новин