ОБГОВОРЕНІ ПИТАННЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ДІТЕЙ В СУДОВИХ ІНСТАНЦІЯХ

Дата: 05.03.2021 09:09

В приміщенні Служби у справах дітей Краснопільської громади проведено робочу зустріч спільно з начальником Краснопільського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області Людмилою Подолякою, директором служби у справах дітей Краснопільської селищної ради Тарасом Шевченком та начальником Краснопільського бюро безоплатної правової допомоги Сергієм Куцеренко.

Учасниками Круглого столу обговорені питання щодо взаємодії при захисті прав дітей в судових інстанціях при розгляді наступних справ:

- щодо неповнолітніх, які вчинили кримінальні правопорушення;

- щодо неповнолітніх, які вчинили адміністративні правопорушення у віці від 16 до 18 років;

- про поміщення дітей віком від 11 років у приймальники-розподільники для дітей;

- про адміністративну відповідальність батьків (усиновителів) або опікунів (піклувальників) неповнолітніх за невиконання ними своїх обов'язків щодо виховання і навчання дітей;

- про обмеження батьків у дієздатності, відібрання дітей та позбавлення батьківських прав, виселення осіб, позбавлених батьківських прав, якщо їх спільне проживання з дітьми, щодо яких вони позбавлені батьківських прав, неможливе;

- про поновлення батьківських прав і розв'язання спорів між батьками щодо місця проживання дітей;

- щодо інших питань, пов'язаних з особистими, житловими і майновими правами неповнолітніх.

Крім того, під час зустрічі було обговорено алгоритм подальшої ефективної співпраці у сфері організації здійснення соціально-виховної, профілактичної роботи, реалізації спільних профілактичних та інформаційних заходів із дітьми та молоддю, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі з метою сприяння  виправленню, ресоціалізації засуджених, профілактиці злочинності, попередженню вчинення нових злочинів та правопорушень.

Значну увагу під час обговорення робочих питань було приділено співпраці в умовах пандемії, з урахуванням карантинних дозволів та обмежень, з метою подальшого повноцінного виконання посадових обов’язків та надання допомоги, яка необхідна клієнтам пробації.