Енергоефективність у багатоквартирному будинку

Одна з основних запорук успіху впровадження енергоефективних заходів – якісний енергетичний аудит.

Енергетичний аудит – це проведення обстеження будівлі для визначення можливих шляхів економії енергоресурсів, а отже і коштів, та покращення умов перебування мешканців.

Головним результатом енергоаудиту є перелік рекомендацій щодо зниження енергоспоживання та витрат на енергоносії із зазначенням їх вартості та окупності.

Однією з важливих складових енергетичного аудиту будівлі є розроблення її теплового балансу, у якому відображено основні джерела надходження тепла в приміщення та основні складові тепловтрат.

Якісний енергоаудит повинен передувати всім проектам реконструкції будівель для максимально ефективного використання наявних фінансових ресурсів.

Орієнтовний розподіл тепловтрат у багатоквартирному житловому будинку:

Значна частина житлового фонду України була зведена ще у радянські часи та не відповідають вимогам сучасних нормативних документів.

Першочергові заходи щодо зменшення втрат енергії у багатоквартирних житлових будинках

Термомодернізація

Утеплення зовнішніх огороджувальних конструкцій будинку:

Модернізація системи опалення

Енергоефективність у багатоквартирному будинку