Краснопільська Масляна - 2019!

Дата: 02.03.2019 21:01

2 березня 2019 року на центральній площі Краснопілля відбулося селищне свято «Краснопільська масляна − 2019!».

На Масляну намагалися забути всі образи, всі печалі, просили пробачення у всіх за заподіяне зло напередодні Великого посту.

Масляна – це одне з найулюбленіших народних свят, адже воно завжди пов’язане з веселощами, гучними гуляннями.

Святкове дійство розпочав народний аматорський духовий оркестр Самотоївського СБК (керівник Анатолій Пекуровський) та народний аматорський духовий оркестр КЗ «Краснопільський ПК» (керівний Борис Сокол).

Далі відбулося театралізоване дійство «Зиму проводжаємо, Весну зустрічаємо!». На сцену вийшла господиня свята Масляна та моторні дівчата, які завітали повеселити краснопільський народ.

Усіх присутніх зі святом привітали Краснопільський селищний голова Юрій Яремчук, голова районної ради Віталій Савоненко та перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Петров.

У центрі селища облаштували намети для торгівлі, де гостям свята до схочу пропонували різноманітні смаколики: смачний куліш, пиріжки, вареники, млинці, шашлики.

Також було проведено майстер-клас по виготовленню млинців і вареників від майстрів своєї справи (фахівців ДПТНЗ).

Справжньою прикрасою свята стало проведення гастрономічної презентації «Масна Краснопільська макітра», де свої здібності у приготуванні їжі та колорит української кухні продемонстрували колективи підприємств, установ та організацій Краснопілля.

Свято тривало. Свої чарівні пісні дарували народний аматорський вокальний колектив «Джерело» та дитячий вокальний гурт «Посмішка» Краснопільського Палацу культури (керівник Лариса Давиденко), вокальний ансамбль «Лілея» Самотоївського СБК (керівник Лариса Якущенко), вокальний колектив «Жива вода» КЗ «Краснопільський ПК» (керівник Інна Дегтяренко), вокальний колектив «Водограй» Чернеччинського с/к (керівник Юлія Коваленко), вокальний ансамбль «Хмелівчанка» Хмелівського СБК (керівник Галина Гусєва),вокальний ансамбль «Ветеран» Краснопільського ПК керівник Галина Голота (Лариса Давиденко), вокальний ансамбль «Хуторяночка» Краснопільського с/к (керівник Віра Підопригора), солісти Марина Літовченко та Наталія Гончаренко Палацу культури, Таміла Грищенко (Осоївський СБК), театралізація у виконанні вокального гурту «Веснянка» Чернеччинського с/к (керівник Тетяна Завражна).

Для всіх бажаючих в цей день працював святковий ярмарок, батути для дітей, а для спортсменів організовані ігри в шахи, змагання з армреслінгу, армліфтингу, піднімання гирі та дартсу.

Довго над Краснопіллям лунали українські пісні, звучав сміх, а в повітрі пахло весною і смаколиками, приготованими умілими руками вправних господинь, що свідчило про єдине: весна, яку так дружно закликали − прийшла.