Краснопільська громада
Сумська область, Сумський район

Війна загострила проблеми зайнятості жителів Сумщини

Дата: 16.05.2022 10:41
Кількість переглядів: 1296

Війна в Україні, спричинена агресією рф, посилила вразливість і підвищила економічні, соціальні ризики та загрози для жителів нашої області. Про це свідчить опитування «Оцінка потреб жителів Сумської області», яке провели у квітні цього року Центр соціальних досліджень Сумського держуніверситету спільно з обласною службою зайнятості.

Поряд з іншими вивчалося питання щодо потреби в зайнятості. Як з’ясувалося, біля 70% земляків мають проблеми зайнятості та заробітку. Зокрема, 25,5% жителів, із них 44,4% - це особи з інвалідністю або доглядають особу з інвалідністю; 305 родини військовослужбовців; 24,4% вимушено переміщені особи; 59% сільських жителів.

Втратили роботу: 27% жителів (14,3% втратили офіційну роботу; 12,6% - неофіційну), з них: 46,7% - багатодітні сім’ї або матері одиначки; 24,5% вимушено переміщені особи; 50% жителів віддалених сіл.

Скоротилася доля ставки та рівень заробітної плати у 19,9% жителів, з них: 31,4% - це ті, які не мають соціального статусу; 25% родини військовослужбовців, 19,4% особи з інвалідністю або доглядають за ними; 25% жителів віддалених сіл.

Майже 70% з тих, хто втратили офіційну або неофіційну роботу після повномасштабного вторгнення в Україну, досі залишаються безробітними, що суттєво впливає на зростання кількості вразливих груп. А скорочення долі ставки і зарплати для людей, які не належать до соціальних категорій, а відповідно не мають пільг, може спричинити додаткові ризики для потрапляння їх до вразливих груп населення.

Натомість жителі області, які виїхали за кордон, часто влаштовуються на офіційну роботу (25%), може спричинити до їх неповернення в Україну, а спрощена процедура виїзду часто сприймається жінками як можливість працевлаштування за межами держави.

Лише 3,8% опитаних зазначили, що з початком війни у сфері зайнятості та доходів для них нічого не змінилося.

Оскільки опитування проводилося онлайн, то дослідники припускають, що вразлива група самотніх людей похилого віку з низьким рівнем бюджету залишилася неохопленою, тож потребує вивчення в наступних дослідженнях.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь