18 ЖОВТНЯ 2024 РОКУ – ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

Дата: 18.10.2024 14:27

Щорічно 18 жовтня в Україні відзначають Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який покликаний вчергове нагадати про важливість висвітлення проблеми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу та надання допомоги постраждалим особам

Торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином, який передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 15 років.

Торгівля людьми може відбуватись у різних формах:

• трудова експлуатація;
  • сексуальна експлуатація;
  • примусове жебрацтво;
  • примусове втягнення у злочинну діяльність та збройні конфлікти;
  • торгівля людьми з метою вилучення органів, примусового сурогатного материнства, усиновлення з метою наживи тощо.

Ознаки того, що людина потрапила у ситуацію пов’язану з торгівлею людьми:

• забрали паспорт або інші документи;
  • позбавляли вільного пересування та спілкування з рідним;
  • погрожували, били або ґвалтували, знущалися або чинили психологічний тиск;
  • примушували виконувати роботу, якою не хотіли займатися, застосовуючи фізичне чи психологічне насильство;
  • примушували відпрацьовувати вигадані борги;
  • була відсутня можливість за власним бажанням кинути роботу;
  • примушували працювати понаднормово;
  • проти волі використовували у збройному конфлікті.

Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми, застерігає Міжнародна організація з міграції (МОМ).

Якщо Ви потрапили у ситуацію торгівлі людьми чи стали свідком звертайтесь за допомогою:

1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;

527 –Національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми

102 – гаряча лінія Національної поліції України.