ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ

Дата: 24.11.2018 16:24

Четверта субота листопада в Україні визнана Днем пам'яті жертв голодоморів. Меморіальні заходи проводяться як в Україні, так і поза її межами. Голодомори 1921–1923, 1932–1933 та 1946—1947 років — періоди масового голоду, що привели до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території земель сучасної України.

Щоб вшанувати пам’ять жертв голодоморів 24 листопада 2018 року в районному Палаці культури відбувся тематичний захід - година пам’яті «Трагедія, яку важко збагнути».

В заході взяли участь керівництво селища і району, представники підприємств і організацій, молодь та громадськість.

Зі словами скорботи та жалю до присутніх звернулися Краснопільський селищний голова Юрій Яремчук, голова районної ради Віталій Савоненко та керівник апарату райдержадміністрації Олена Завгородня. Вони зазначили, що День пам’яті жертв голодоморів – день глибокої скорботи і туги за мільйонами обірваних життів наших співвітчизників.

- Голодомор, забравши мільйони життів українців, став масштабною національною трагедією – геноцидом нації. Маємо усвідомити жахливі уроки історії та не повторювати їх знову, - зазначив у своєму виступі Юрій Яремчук.

А далі відбулося покладання квітів та колосків до пам'ятного знаку жертвам Голодомору.

Хай пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує живих, дасть силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі заради миру та злагоди в соборній незалежній Україні!