В Краснопіллі відкрили меморіальну дошку актору Михайлу Щепкіну

Дата: 30.11.2018 08:26

28 листопада в селищі Краснопілля відбулося відкриття меморіальної дошки видатному актору, відомому у всьому світі, нашому землякові, дитинство якого пройшло в Краснопільському районі, Михайлу Семеновичу Щепкіну.

Провели урочисте відкриття меморіальної дошки працівники читального залу відділу культури і туризму райдержадміністрації. Інформацію ведучих про Михайла Щепкіна доповнювали виступи представників влади, краєзнавця Олександра Козира, краснопільського молодого поета Максима Кокадея.

З відомостей, знайдених в державних apxiвax, досліджень нашого історика-краєзнавця Олександра Крозира, М.С. Щепкін з 4 років проживав у Проходах, поблизу Тур’ї, де управителем маєтку графа С. Волькенштейна працював його батько Семен Григорович. Проходи, Тур’я, Миропілля, Охрімівка (Успенка) були для Михайла Семеновича найпам’ятнішими, адже тут він спізнав перше людське щастя, насамперед особисте. Звідси почався його шлях у велике мистецтво, що стало смислом його життя.

Почесну місію відкрити меморіальну дошку доручили Краснопільському селищному голові Юрію Яремчуку, голові районної ради Віталію Савоненку та краєзнавцю Олександру Козирю.