ЗБІЛЬШИВСЯ ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ. ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ ДЛЯ СУМЧАН-АЛІМЕНТНИКІВ

Дата: 02.07.2019 10:14

з 1 липня 2019 року в Україні збільшується розмір прожиткового мінімуму на одну особу. Ініційований Міністерством юстиції України закон #ЧужихДітейНеБуває передбачає, що мінімальний розмір аліментів на утримання дитини залежить від прожиткового мінімуму та складає 50% від його розміру.

Так, відсьогодні для малечі віком до 6 років гарантований мінімальний розмір аліментів становитиме 849,5 гривень– 50% від 1699 гривень прожиткового мінімуму. Для дітей віком від 6 до 18 років мінімальні виплати складатимуть1059 гривень – 50% від 2118 гривень.

У даному випадку питання визначення (збільшення) мінімального розміру аліментів, що мають стягуватись з боржника, віднесені до повноважень фахівців юстиції. Збільшення прожиткового мінімуму є підставою для автоматичного визначення державним виконавцем розміру аліментів з урахуванням цього збільшення з моменту набуття чинності даних норм. Вказана процедура відбувається в автоматичному порядку, без жодних звернень стягувача аліментів.

Цьогоріч в Сумській області значаться 16 тисяч батьків-аліментників.