ІНФОРМАЦІЯ ПРО СОЦІАЛЬНІ ДОПОМОГИ ВІД ФОНДУ

Дата: 06.09.2019 09:04

СОЦІАЛЬНІ ДОПОМОГИ ВІД ФОНДУ

Надання матеріального забезпечення застрахованим особам, тобто працюючим, та членам їх сімей є одним з пріоритетних напрямів роботи Фонду соціального страхування України. А це - допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд  за хворою дитиною), по вагітності та пологах та на поховання.

Нинішнього року для забезпечення зазначеними державними соціальними гарантіями Сумським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області спрямувало 17237503,50 грн. Зокрема, на допомогу по тимчасовій непрацездатності – 12368028,06 грн, по вагітності та пологах – 4787475,44 грн, на поховання – 82000,00 грн.

Проте користувачі послугами Фонду відчули подовження законодавчо визначених строків перерахування допомог. Така затримка виникла внаслідок  об’єктивних причин і обумовлена невиконанням плану надходження єдиного  внеску та зростанням витрат на матеріальне забезпечення в результаті збільшення середньомісячної заробітної плати.

Аби змінити становище на краще, в липні поточного року Кабінет міністрів України затвердив зміни до пропорцій розподілу єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на серпень 2019 року. Так, розмір частки ЄСВ, що спрямовується на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві, збільшено з 9,3759% до 14,2464%, що дало можливість частково стабілізувати фінансовий стан Фонду в умовах зростання видатків на матеріальне забезпечення та страхові виплати.

Завдяки рішенню уряду у серпні поточного року строки фінансування Фондом страхувальників з дня отримання заяв-розрахунків скоротилися майже в  п’ять разів з 33 робочих днів до 7 робочих днів.

Водночас налагоджено роботу по забезпеченню ефективного використання коштів Фонду. Так, фахівці відділу перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління здійснюють контроль за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам та зменшенням загального числа оплачених днів по тимчасовій непрацездатності. З цією метою проводяться перевірки закладів охорони здоров’я, в яких спостерігається збільшення кількості виданих листків непрацездатності або збільшилась кількість днів тимчасової непрацездатності.

За 8 місяців 2019 року проведено 95 перевірок закладів охорони здоров’я та 23 перевірки страхувальників, під час яких перевірено  12652 листки непрацездатності. Встановлено, що 23,5 % з них видані з різними порушеннями вимог нормативно-правових документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян. Як результат  Фонду надано збитків  на суму 267990,21 грн. На відшкодування неправомірно використаних коштів закладам охорони здоров’я області пред’явлено 29 претензій.

Розроблено низку інших дієвих заходів. Серед них - спільний з управлінням охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації наказом від 14.02.2019 № 46-ОД/117-ОД «Про посилення контролю за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності», «круглі столи», робочі зустрічі, наради з питань взаємодії відділення з закладами охорони здоров’я області щодо обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності, а також семінари по навчанню страхового активу щодо оформлення документів, які засвідчують тимчасову непрацездатність.

Працівники управління та його відділень роблять все можливе, щоб застраховані особи, потерпілі на виробництві, внаслідок професійних захворювань і члени їх сімей своєчасно і в повному обсязі були забезпечені державними соціальними гарантіями за кошти Фонду.

СОЦІАЛЬНІ ДОПОМОГИ ВІД ФОНДУ