Сумська область, Сумський район

В Україні викрили мережу інтернет-пропагандистів, яких курували з РФ, - СБУ

Дата: 13.09.2019 08:42
Кількість переглядів: 145

На Дніпропетровщині СБУ припинила діяльність інтернет-агітатора, який через російські соціальні мережі поширював антиукраїнську пропаганду.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

«У ході документування розгалуженої мережі інтернет-агітаторів, яких координують з території країни-агресора, оперативники спецслужби встановили, що мешканець міста Тернівка Дніпропетровської області в одній із соціальних мереж поширював інформацію із закликами до порушення територіальної цілісності України та зміни державного кордону», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що пропагандист, виконуючи завдання своїх російських кураторів, за обіцяну грошову винагороду також розповсюджував з фейкових акаунтів дезінформацію про ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил та дій української влади.

Зокрема, розпочато кримінальне провадження за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Крім того, аналогічні факти деструктивного інформаційно-психологічного впливу на мешканців України через соціальні мережі були виявлені оперативниками СБУ раніше в Одеському, Сумському та Луганському регіонах.

«Аналіз отриманих даних вказує, що залучення російськими спецслужбами саме громадян України до проведення спеціальних інформаційних акцій дозволяє надати ефект дійсності завдяки використанню облікових записів у соціальних мережах реальних осіб, а також адаптації антиукраїнських матеріалів для конкретного регіону безпосередньо його мешканцем», – додали в СБУ.

Виявлені заходи деструктивного інформаційного впливу у більшості випадків проводяться у поєднанні з фейковими публікаціями у підконтрольних РФ засобах масової інформації або заявами так званих лідерів громадської думки з «перекручуванням» справжніх фактів.