З 1 січня 2020 року стартувала кампанія декларування доходів громадян

Дата: 21.01.2020 11:38

В управлінні у м. Сумах Головного управління ДПС у Сумській області нагадують, якщо ви у 2019 році отримували доходи з яких не сплачено податки, то варто завчасно спланувати візит до податкової

Річну податкову декларацію про доходи за минулий рік зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2020 року громадяни, котрі отримали доходи, з яких торік не сплачено податок на доходи фізичних осіб.

Звертаємо увагу, що обов’язок громадянина подати річну податкову декларацію передбачає Конституція України. Відповідно до статті 67 «Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом».

Згідно вимог Податкового кодексу України обов’язковому декларуванню підлягають:

- доходи, з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався;

- доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);

- спадок  від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;

- доходи від продажу інвестиційних активів;

- іноземні доходи.

Податкова декларація про майновий стан за 2019 рік подається до 1 травня 2020 року.

За вибором громадян її можна подати в один із таких способів: на паперовому носії до надати Центру обслуговування платників управління у м. Сумах або надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Але самий найзручніший спосіб звітування –  електронний. Більш того, громадяни можуть скористатися сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Шановні громадяни! Виконати конституційний обов’язок та прозвітувати про минулорічні доходи ви можете відвідавши Центр обслуговування платників за адресою: м. Суми, площа Покровська, 2.   Одночасно ви зможете отримати фахову консультацію щодо її заповнення.

Фахівці управління у м. Сумах чекають на вас.