УКРАЇНСЬКА МРІЯ - ЄДНІСТЬ, СВОБОДА І НЕЗАЛЕЖНІСТЬ

Дата: 22.01.2020 13:35

22 січня 1919 року увійшов до календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Збулося довічне прагнення нашого народу. Збулося те, за що страждали і гинули, боролися і вболівали, для чого жили і працювали мільйони синів і дочок України - впродовж років, десятиліть, століть... Те, що було провідною зорею для геніїв її духу і що було їхнім непозбутнім болем і тяжкою мукою...

Одна з головних сторінок нашої історії – боротьба українського народу за соборність своїх земель. Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ та землі України були розрізнені, належали до інших держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин України в межах однієї держави.

З нагоди відзначення Дня Соборності України в Краснопільському Палаці культури пройшли урочисті заходи, в яких взяли участь Краснопільський селищний голова Юрій Яремчук, представники органів місцевого самоврядування і виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, учнівська молодь та громадськість.

У фойє першого поверху була оформлена розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Україна: соборна, вільна, сильна».

Українськими щирими і вірними піснями радували глядачів аматори сцени Краснопільського Палацу культури.

По закінченню урочистостей відбулося покладання квітів з нагоди 101 річниці проголошення Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки до погруддя Тарасу Григоровичу Шевченку, великого кобзаря та борця за волю Українського народу.