ПОСИЛЕННЯ КАРАНТИННИХ ЗАХОДІВ ПІД ЧАС СПАЛАХУ COVID-19

Дата: 07.04.2020 23:34

До уваги громадян!

Закликаємо усіх жителів Краснопільської об’єднаної територіальної громади з усією відповідальністю поставитися до загрози зараження коронавірусної інфекції COVID-19.

Одним із дієвих заходів недопущення поширення інфекції є дотримання карантинних норм:

- передусім залишайтеся вдома, виходьте з дому в разі крайньої потреби. Уникайте перебування у громадських місцях, у період вихідних та святкових днів, а також нічний час (з 00 год. 01 хв. суботи до 6 год. 00 хв. першого робочого дня після вихідних, святкових, днів);

- ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком;

- регулярно дезінфікуйте мобільні телефони, планшети та інші гаджети, а також дверні ручки, столи, підвіконня тощо;

- якомога частіше провітрюйте помешкання;

- зверніть увагу на симптоми COVID-19: підвищена температура, кашель та задишка;

- під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя, відразу викидайте серветку і мийте руки;

- не торкайтеся очей, носа чи рота.

Нагадуємо, що відповідно постанови Кабінету міністрів України № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» на всій території України до кінця карантину, а саме до 24 квітня 2020 року, діятиме заборона на:

- з 6 квітня 2020 р. перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно;

- з 6 квітня 2020 р. переміщення групою осіб у кількості більше ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводження осіб, які не досягли 14 років;

- перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків;

- відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності;

- відвідування спортивних та дитячих майданчиків;

- перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу;

- відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, установ і закладів, що надають соціальні послуги.

Встановлено, що особами, які потребують самоізоляції, є:

- особи, які мали контакт з хворим на COVID-19, крім осіб, які перебували у засобах індивідуального захисту у зв’язку з виконанням службових обов’язків;
особи, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації;

- особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.

За порушення правил карантину передбачені штрафні санкції.

Звертаємо також увагу громадян, які нещодавно повернулися з-за кордону. Самоізоляція протягом 14 днів є обов’язковою. Самоізолюватися повинні громадяни, які повернулися додому, і ті, які проживають із ними. А також, при найменших симптомах застуди та грипу (сухий кашель, ускладнене дихання, підвищена температура тіла) просимо телефонувати до свого сімейного лікаря чи на 103 та повідомити про свою історію подорожей і можливі контакти.

Якщо правила карантину будуть порушені, вас можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Нагадуємо, штраф за порушення режиму самоізоляції складає від 17000 гривень до 34000 гривень.

Сподіваємося на ваше розуміння і відповідальність в зв’язку з карантинними заходами, адже від цього залежить життя та безпека громадян.

Дотримуйтесь правил карантину та будьте здорові!