16 ЛИПНЯ – ДЕНЬ ПРОГОЛОШЕННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО ДЕРЖАВНИЙ СУВЕРЕНІТЕТ УКРАЇНИ

Дата: 16.07.2020 10:55

16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР ухвалила державно-правовий акт, що має велике історичне значення — Декларацію про державний суверенітет України. Це стало першим кроком до відновлення історичної справедливості, відродження української державності як ідеї соборності українського народу та його земель.

Саме Декларація про державний суверенітет України стала основою для Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, який разом з державним суверенітетом був підтверджений волевиявленням народу на Всеукраїнському референдумі в грудні того ж року.

Ми консолідувалися навколо ідеї української державності, довели світові, що ми – народ, який прагне творити власну долю на власній землі. Нині, як і тоді, маємо бути єдиними в наших прагненнях та діях. Адже тільки так ми зможемо побудувати вільну, демократичну, сильну, економічно і духовно багату державу — Україну.

Вітаю жителів Краснопільщини із 30-ю річницею проголошення Декларації про державний суверенітет України – поворотного пункту в сучасній історії України, який наблизив до здійснення споконвічну мрію українського народу про свободу та незалежність. Зичу всім впевненості і доброї надії на майбутнє, миру, злагоди щастя, радості та достатку у кожній оселі.

Краснопільський селищний голова          Юрій Яремчук