МАЮ ПРАВО НА ВИБІР ПРІЗВИЩА ПРИ ДЕРЖАВНІЙ РЕЄСТРАЦІЇ ШЛЮБУ!

Дата: 06.09.2017 16:58

Традиції українського народу свідчать про те, що в переважній більшості випадків наречена обирає прізвище нареченого. Адже, наявність одного прізвища дає можливість спільно його використовувати. Спільне прізвище подружжя поширюється також на їхніх спільних дітей.

Одночасно, законодавець надає можливість нареченим і надалі іменуватись дошлюбними прізвищами.

При цьому наречений, наречена мають право приєднати до свого прізвища прізвище нареченої, нареченого. Якщо вони обоє бажають мати подвійне прізвище, за їхньою згодою визначається з якого прізвища воно буде починатися. Складання більше двох прізвищ не допускається,

Тому, якщо на момент реєстрації шлюбу прізвище нареченого, нареченої вже є подвійним, вона чи він мають замінити одну із частин свого прізвища на прізвище другого.

Так із 3,5 тисяч шлюбів зареєстрованих відділами державної реєстрації актів цивільного стану Сумської області тільки у близько 70 випадках прізвище нареченої утворюється шляхом приєднання до свого дошлюбного прізвища прізвище чоловіка. І тільки у чотирьох випадках чоловік обрав прізвище дружини.

Якщо при реєстрації шлюбу дружина, чоловік зберегли дошлюбні прізвища, вони мають право подати до державного органу реєстрації актів цивільного стану заяву про обрання прізвища одного з них як їхнього спільного прізвища. У разі зміни прізвища державний орган реєстрації актів цивільного стану видає нове Свідоцтво про шлюб.

Одружуйтесь, а про документи подбає Міністерство юстиції України.

Краснопільський районний відділ

державної реєстрації актів цивільного