ВЕРИЖИЦЯ – УНІКАЛЬНА ЗНАХІДКА НА КРАСНОПІЛЬЩИНІ

Дата: 25.09.2020 21:48

Відбувся круглий стіл за участі представників Краснопільської селищної ради, вчителів історії, бібліотекарів, краєзнавців та громадських діячів громади, під час якого було презентовано унікальні знахідки з Краснопільщини - ВЕРИЖИЦІ.

Це такі прикраси 2-5 ст. нашої ери, які знаходять пошуковці-любителі на території Краснопільської громади. Деякі з цих прикрас потрапили до Сумського обласного музею і, звичайно, в поле зору науковців. Тепер і мешканці селища знають, які прикраси робили майстри в далеку давнину в їхній місцевості.

Унікальні знахідки представив краєзнавець та меценат Сергій Гуцан.

Неймовірна прикраса ІІІ-V століття Верижиця може стати брендом Краснопільської громади. Своїми думками про проект «Верижиця» поділився митець, громадський діяч Костянтин Аленінський.

Учасники презентації також переглянули підбірку фотографій артефактів Київської культури, знайдених на Сумщині та Краснопільщині зокрема.