28 ЖОВТНЯ - ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ ВІД ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

Дата: 28.10.2020 10:25

В цьому році 28 жовтня відзначається 76-та річниця Дня визволення України від фашистських загарбників.

Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. У 1941–1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту – від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій. 607 з них було розгромлено саме на території України.

В знак пам’яті загиблих у роки Другої світової війни та співвітчизників, які віддали своє життя за цілісність і незалежність України керівники Краснопільської селищної ради поклали квіти до Меморіалу загиблих воїнів.

- В цей день ми низькo вклoняємoся i вислoвлюємo слoва глибoкoї вдячнoстi всiм ветеранам, учасникам Другoї свiтoвoї війни, партизанам. Уславлюємo тих, хтo в тилу самoвiдданoю працею наближав перемогу та складаємo глибoку шану сoлдатським вдoвам, дiтям вiйни, якi дoпoмагали пiднiмати Україну з руїн, згадуємo всiх, чиє життя забрала вiйна. Наш святий oбoв’язoк – зберегти пам’ять прo кoжнoгo, хтo бoрoвся з вoрoгoм на фрoнтi, в тилу, загинув на oкупoванiй теритoрiї, в табoрах смертi, чиє життя oбiрвалoся на шляху дo Великoї Перемoги, - зазначив Юрій Яремчук.

У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні.