«Пізнаймо в серці рідне слово»

Дата: 10.11.2020 10:24

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Воно було започатковано 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 "Про День української писемності та мови" на підтримку "ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства".

З метою популяризації української писемності та мови, формування й реалізації мовної політики з консолідації спільних зусиль навколо ідеї українського національного відродження, 9 листопада 2020 року у Краснопільському районному секторі філії Державної установи «Центр пробації в Сумській області проведені тематичні заходи, а саме: година української мови «Пізнаймо в серці рідне слово», а також працівники підрозділу долучилися до написання ХХ ювілейного радіодиктанту національної єдності, хоча через карантинні заходи довелося робити це дистанційно, та все ж, це не завадило створити патріотичну атмосферу та продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу суб’єктам пробації доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури, як обов’язку кожного українця.