На черговій сесії селищної ради депутатами прийнято звернення щодо ситуації з підвищення тарифів на газ, послуги з розподілу природного газу, електроенергію

Дата: 20.01.2021 19:52

Враховуючи соціальну напругу в громаді через значне підвищення тарифів на газ, послуги з розподілу природного газу, електроенергію та з метою недопущення ще більшого невдоволення громадянського суспільства прийнято звернення депутатів Краснопільської селищної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, НКРЕКП, ПАТ "Сумигаз" щодо ситуації з підвищення тарифів на газ, послуги з розподілу природного газу, електроенергію.

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Краснопільської селищної ради Сумської області до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, НКРЕКП, ПАТ "Сумигаз" щодо ситуації з підвищення тарифів на газ, послуги з розподілу природного газу, електроенергію

Ми, депутати Краснопільської селищної ради Сумської області, представляючи інтереси Краснопільської селищної територіальної громади, вкрай стурбовані ситуацією щодо чергового підвищення цін на енергоносії. В умовах тривалого карантину, зростання безробіття та рівня бідності громадян, особливо в сільській місцевості, падіння економіки, продовжується тиск на громадян шляхом постійного підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Хоча на початку карантину влада України запевняла, що тарифи на комунальні послуги не будуть підвищуватися під час дії в Україні карантину. Проте, згідно з отриманими січневими «платіжками», тарифи на газ, електроенергію та на послуги з розподілу природного газу значно зросли.

У нашій державі запрацював ринок газу. Проте в реаліях українським споживачам цієї соціально важливої, життєво необхідної послуги нічого позитивного це не принесло. Третій місяць поспіль в Україні зростають ціни на газ і, як анонсовано, будуть зростати і надалі. Всі постачальники газу переглянули свої ціни і в середньому зростання по ринку склало 25%. Різниця в ціні газу у різних постачальників досягає 35%. Це пов’язано з тим, що в Україні, згідно з методикою розрахунку ціни на газ, орієнтиром є паритет імпорту. Оптова ціна газу всередині країни встановлюється, виходячи з ситуації та ринкової кон’юнктури, які на даний момент сформувалися в Європі. Подорожчання газу призвело до зростання платіжок за опалення, підвищення цін на товари та послуги, що в умовах сьогодення, коли держава продовжує складну боротьбу з пандемією коронавірусу COVID-19, та буде додатковим фінансовим тягарем для громадян.

В період коронакризи влада має підтримати бізнес і людей та встановити мораторій на підвищення будь-яких тарифів. Питання зміни тарифів для громадян можливо розглядати лише після виходу нашої держави з кризи, відновлення у повному обсязі роботи всіх галузей економіки, стабільної ситуації на ринку праці, зростання рівня доходів і рівня життя громадян.

Враховуючи зазначене, висловлюємо категоричний протест проти зростання у 2021 році ціни на природний газ, електроенергію, підвищення тарифів за розподіл (доставку) природного газу для газорозподільних компаній й вимагаємо від Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, НКРЕКП, ПАТ "Сумигаз":

• не підвищувати тарифи на природний газ та електроенергію;

• скасувати підвищення тарифів на природний газ, послуги розподілу природного газу та електроенергію з 01.01.2021 року;

• привести тарифи на послуги розподілу природного газу до єдиного значення для всіх громадян країни;

• надати структуру розрахунку тарифу по оплаті за природний газ побутовими споживачами та структуру розрахунку тарифу за послуги транспортування газу;

• збільшити видатки державного бюджету та залучати інвестиції з метою нарощування обсягів видобутку власного газу для потреб громадян;

• забезпечити функціонування на території країни незалежних інституцій для здійснення контролю щодо якості природного газу;

• на законодавчому рівні розробити та затвердити механізми щодо компенсації коштів за використання газотранспортних мереж, прокладених за власні кошти громадян, а також щодо сплати орендної плати за землю громадам під мережею місцевих газопроводів;

• передбачити додаткові заходи за рахунок коштів державного бюджету для соціального захисту громадян.

Прийнято на четвертій сесії
Краснопільської селищної ради