ВАЖЛИВИЙ КРОК У ВИРІШЕННІ ПРОБЛЕМИ ДІАГНОСТИЧНОГО ОБСТЕЖЕННЯ МЕШКАНЦІВ ГРОМАДИ

Дата: 30.03.2021 17:05

Краснопільська селищна рада  об'єднавши зусилля разом з депутатом обласної ради Віталієм Калініченком зробили важливий крок у вирішенні проблеми діагностичного обстеження мешканців – придбавши сучасне лабораторне обладнання для проведення загального аналізу крові та сечі для Мезенівської амбулаторії.

Так, 29 березня 2021 року депутат Сумської обласної ради Віталій Калініченко та Краснопільський селищний голова Юрій Яремчук передали амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Мезенівка аналізатор сечі LabAnalyt – 180 та аналізатор крові Finecare  FIA MeterPlus – портативний флуоресцентний.

Крім того, під час відвідування Мезенівської АЗПСМ Юрій Яремчук та Віталій Калініченко спільно з працівниками амбулаторії обговорили відновлення послуг з проведення лабораторних досліджень жителям громади, що обслуговуються в даному медичному закладі, зокрема мешканців Мезенівського та Бранцівського старостинських округів.

- Покращення якості надання медичних послуг населенню громади є пріоритетним напрямком в роботі селищної ради. Фінансова підтримка медичної галузі має бути системною і в селищному бюджеті на це передбачені відповідні кошти. Звичайно, добре й те, що у нас є можливість використовувати додатковий ресурс для того, щоб покращувати оснащення сільських закладів медицини, – зазначив Юрій Яремчук.

Довідково: аналізатор крові призначений для діагностики критичних станів:

- діагностики гострого інфаркту міокарда;

- діагностики та оцінки ризику ішемічної хвороби серця;

- досліджень пацієнтів з підозрами на синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання;

- діагностики тромбоемболії і тромбозу глибоких вен;

- досліджень при стратифікації ризику пацієнтів з гострим коронарним синдромом;

- ранньої діагностики гострого пошкодження нирок.

Аналізатор сечі це напівавтоматичний прилад, який призначений для проведення загального аналізу сечі. Прилад також може одночасно виконувати тести на сечові лейкоцити, кетон, нітрит, уробіліноген, білірубін, білки, глюкозу, питому вагу, кров, рН, аскорбінову кислоту, креатинін, кальцій і мікроальбумін.

Все це обладнання допоможе покращити обслуговування пацієнтів та полегшить роботу медичного персоналу.