ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ СОЦІАЛЬНО НЕЗАХИЩЕНОГО НАСЕЛЕННЯ
Кожен житель України має право безкоштовно отримати юридичну консультацію, правову інформацію – безоплатну первинну правову допомогу. Але є питання, які неможливо вирішити лише за допомогою консультацій і роз’яснень. Необхідне представлення інтересів клієнтів у судах, інших органах. Тож, деякі категорії населення – соціально незахищені – можуть безкоштовно отримати й допомогу адвокатів чи працівників системи БПД для захисту своїх інтересів у судах – безоплатну вторинну правову допомогу (БВПД).
Це передусім:
- малозабезпечені особи, середньомісячний дохід яких не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення;
- люди, що зазнали домашнього насильства;
- внутрішньо переміщені;
- особи з інвалідністю;
- екскомбатанти;
- ветерани війни;
- діти;
- громадяни України - власники земельних ділянок, які проживають у сільській місцевості;
- викривачі корупції.
Це десятки тисяч людей, які раніше не могли домогтися справедливості, оскільки не мали грошей на захисника. Нині ж держава надає таким соціально незахищеним категоріям населення безоплатну правову допомогу у вигляді захисників у кримінальному процесі.
З 1 липня 2015 року безоплатну вторинну правову допомогу отримали понад 176,3 тис. малозабезпечених осіб, що становить майже 57 % від загальної кількості клієнтів системи безоплатної правової допомоги, які отримали БВПД.
Безоплатна правова допомога є важливим елементом чесної та ефективної системи правосуддя, що базується на захисті прав людини і верховенстві права. Це основа розширення доступу до правосуддя в межах права на справедливий суд, закріпленого у статті 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. І тому дуже важливим є запровадження механізмів для підвищення якості та доступності правової допомоги, гарантованої державою.
Звернутися до фахівців системи безоплатної правової допомоги можете за безкоштовним номером 0 800 213 103.
Отримати правову допомогу можна, звернувшись до Сумського місцевого центру з надання БВПД, який розташований за адресою: м. Суми, вул. Петропавлівська, 108 (вхід - центральний корпус Сумського будівельного коледжу).
Прийом громадян здійснюється на першому поверсі, кабінет 105 Б.
Центр працює з 8:00 до 17:00 без перерви на обід.
тел. 066 77 13 261 / 098 38 06 938