ПІДТРИМКА МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Дата: 14.04.2021 14:06

Сьогодні через пандемію коронавірусу перед малим та середнім бізнесом постали серйозні проблеми та виклики.

Краснопільська селищна рада готова фінансово підтримати підприємців під час запроваджених карантинних обмежень, але при цьому слід спиратися на механізм, розроблений державою.

Президентом підписаний Закон України від 30.03.2021 року № 1358 «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19».
Цей Закон передбачає чіткий механізм, кому саме з підприємців буде надаватися така фінансова підтримка. Працює все це наступним чином.

Отже, спершу підприємці мають зареєструватися в електронному додатку «ДІЯ», подати через неї заявку та відповідні документи.

Після цього Міністерство цифрової трансформації України, податківці та Пенсійний фонд перевіряють, чи дійсно заявник відповідає тим критеріям, щодо надання фінансової підтримки, які прописані в законодавстві.

Якщо все вірно – тоді приймається рішення про виділення 8 тисяч гривень від держави.

Головним розпорядником коштів у цьому питанні є Мінсоцполітики, яке робить відповідний трансфер грошей на спеціальний пенсійний рахунок заявника в Ощадбанку.

Як відбуватиметься все у громадах?

Міністерство цифрової трансформації України, після відповідної перевірки, направляє дані підприємця, який отримав від держави 8 тисяч гривень фінансової допомоги, на органи місцевого самоврядування. А вже вони в свою чергу, після усіх цих процедур, матимуть право зі свого боку надати матеріальну допомогу визначеним підприємцям.

Важливо! Підприємець, для отримання вказаної фінансової підтримки від держави мав сплачувати протягом останніх шести місяців Єдиний соціальний внесок за себе та найманих працівників.

Отже, коли Краснопільська селищна рада отримає відомості  від Міністерства цифрової трансформації України стосовно переліку тих визначених суб’єктів підприємницької діяльності – мешканців нашої громади, які отримали від держави 8 тисяч гривень допомоги, буде приймати рішення стосовно того, яку суму коштів зможе виділити зі свого боку на підтримку малого та середнього бізнесу.