Краснопільська громада
Сумська область, Сумський район

КРАСНОПІЛЬСЬКА СЕЛИЩНА РАДА ОГОЛОШУЄ ПРО ПОЧАТОК ПОДАННЯ ПРОЕКТІВ В РАМКАХ БЮДЖЕТУ УЧАСТІ КРАСНОПІЛЬСЬКОЇ ГРОМАДИ У 2021 РОЦІ

Дата: 30.04.2021 14:30
Кількість переглядів: 1031

Прийом проектів здійснюється відповідно до Положення про Бюджет участі Краснопільської громади, з яким можна ознайомитись за посиланням:

https://krasnopilska-gromada.gov.ua/bjudzhet-uchasti-09-47-14-21-11-2019/

Проекти приймаються за адресою: Краснопільська селищна рада, відділ економічного розвитку, інвестицій, регуляторної діяльності та розвитку сільських територій, смт Краснопілля, вул. Мезенівська, 2, II поверх, каб. 20.

Термін подачі – 01.05.2021 року по 31.05.2021 року.

Бюджет конкурсу: 100 тисяч гривень.  (Розмір коштів на фінансування одного проєкту в рамках Бюджету участі на 2021 рік не повинен перевищувати 50 тисяч гривень (п’ятдесят тисяч гривень) для жителів смт Краснопілля та 50 тисяч гривень (п’ятдесят тисяч гривень) для жителів старостинських округів Краснопільської селищної ради.)

Кінцевий термін подачі заявок: 31 травня 2021 року.

Що ж таке Громадський бюджет?

Громадський бюджет – це демократичний процес, який надає можливість кожному громадянину брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення громади та/або голосування за них.

Будь-який житель Краснопільської громади, який постійно проживає, має майно або працює у межах громади, може подати проект, пов’язаний з покращенням життя у Кранопільській селищній раді, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету 2021 року.

Проекти для фінансування за рахунок коштів Громадського бюджету можуть подавати громадяни України віком від 18 років.

Проекти подаються авторами в паперовому вигляді.

Чому це може бути цікавим мешканцям Краснопільської громади?

1. Це шанс для кожного активного місцевого мешканця вже сьогодні впливати на розвиток Краснопільської селищної ради;

2. Не селищні депутати чи апарат селищної ради, а кожен житель громади буде вирішувати, на що саме йдуть виділені кошти;

3. Голосування відбуватиметься прозоро і всі бажаючі зможуть контролювати процес відбору проектів;

Як відбувається процес реалізації Громадського бюджету?

1. Мешканці Краснопільської громади оформляють свої ідеї відповідно до встановлених вимог та подають їх до розгляду;

2. Мешканці Краснопільської громади голосують за подані проекти;

3. Селищна рада реалізує проекти, які набрали найбільшу кількість голосів за рахунок селищного бюджету.

З яких етапів складається процес реалізації Бюджету участі?

Подання проектів 01.05.2021 - 31.05.2021 року.

(Автор залишає проектну заявку  у Краснопільській селищній раді). Заявку можна знайти за посиланням:

  • Розгляд ідей (проектів) проводить робоча група (до 10.06.2021 включно). (Робочою групою розглядають проекти. В цей час автори можуть отримати проект на правку).
  • Голосування за подані проекти (з 14.06.2021 по 28.06.2021 включно) (Мешканці Краснопільської громади голосують онлайн чи в паперовому варіанті (додатково буде повідомлено про доступні методи голосування). Автори рекламують та просувають свої проекти, щоб отримати найбільшу кількість голосів).
  • Оголошення проектів-переможців (до 10.07.2021). (Переможцями будуть проекти, що набрали найбільшу кількість голосів в межах загального бюджету, що виділено на Громадський бюджет).
  • Реалізація проектів-переможців Бюджету участі.

Які проекти можуть бути подані (тематика проектів)?

  • Підтримка ініціатив у сфері благоустрою громади. (Діяльність у даному напрямку може включати в себе наступне: реалізація заходів щодо формування поведінки дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища та створення умов, які сприяють чистоті й красі своєї громади (ремонт, будівництво дитячих і спортивних майданчиків; благоустрій парків, скверів; ремонт пам'ятників; ліквідація стихійних звалищ тощо), а також іншу діяльність, не обмежуючись даним переліком.
  • Підтримка ініціатив у сфері пропаганди здорового способу життя та популяризації занять спортом. (Діяльність у даному напрямку може включати в себе наступне: проведення просвітницьких акцій серед підлітків, спрямованих на роз'яснення проблеми поширення ВІЛ-інфекції, проблеми наркоманії, шкоди куріння та пропаганду здорового способу життя; залучення в спорт дітей, молоді та старшого покоління і впровадження інноваційних форм пропаганди здорового способу життя; організація змістовного дозвілля для дітей шкільного віку в позаурочний та канікулярний час, організація спортивних заходів, турнірів, змагань та інших громадських ініціатив у цій сфері).
  • Підтримка та розвиток освітніх, культурних і творчих ініціатив. (Діяльність у даному напрямку може включати в себе наступне: просування мистецтва, створення умов для самовираження дітей, молоді (арт-проекти, арт-клуби тощо), а так само іншу діяльність, не обмежуючись цим переліком.
  • Підтримка громадських ініціатив у сфері енергоефективності та енергозбереження. (Діяльність у даному напрямку може включати в себе наступне: роботу по активізації громадськості у напрямі використання енергоефективних та енергозберігаючих технологій, але не обмежуватися даним переліком).

Як реалізувати ідею за кошти Громадського бюджету?

1. Заповни друкований бланк заявки. Обрати назву та тематику, стисло описати ідею проекту, проблематику та рішення цієї проблеми;

2. Розрахувати бюджет проекту;

3. Зібрати підписи від 10 жителів Краснопільської селищної ради, які підтримують проект;

4. Подати всю необхідну документацію (заявку, бюджет проекту та бланк із зібраними підписами) до Краснопільської селищної ради;

5. Стежити за ходом голосування;

6. Зібрати найбільшу кількість голосів і контролювати реалізацію проекту.

Як проголосувати за проекти?

Голосувати можна на спеціальному інтернет-ресурсі про що буде повідомлено не пізніше 14 днів до початку голосування.

Положення про конкурс та заявка знаходяться тут:

https://krasnopilska-gromada.gov.ua/bjudzhet-uchasti-09-47-14-21-11-2019/

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь