НА СУМЩИНІ СБУ ВИЯВИЛА 3 АРСЕНАЛИ ІЗ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИМИ ПРЕДМЕТАМИ ЧАСІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

Дата: 07.06.2021 15:17

Служба безпеки України у Сумській області виявила 3 арсенали із вибухонебезпечними предметами часів Другої світової війни.

Зокрема, у червні 2021 року співробітники Управління виявили 3 схованки із вибухонебезпечними предметами часів Другої світової війни, створені так званими «чорними копачами» на Тростянеччині.

У схованках правоохоронці виявили:
- снаряди калібрів 45 мм та 30 мм - 40 шт.,
- більше 40 мінометних мін різного калібру,
- дві гранати РГ 42,
- снаряд калібру 105 мм та уламки інших боєприпасів.

Співробітники Управління СБ України в Сумській області  спільно з піротехнічною службою ДСНС вилучили засоби ураження для подальшого знищення.

З початку року співробітниками Управління СБ України в Сумській області вилучено з незаконного обігу 20 гранат РГД-5 та 3 вибухових пристрої із загальним вмістом вибухової речовини близько 1,5 кг в тротиловому еквіваленті.

За матеріалами Управління відкрито 5 кримінальних проваджень за фактами незаконного поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами. Двом особам повідомлено про підозру за ст. 263 Кримінального кодексу України.

Пресслужба СБУ в Сумській області