СУМЩИНА ЗА ПОКАЗНИКАМИ ФАКТИЧНО ВЖЕ ПЕРЕБУВАЄ В «ЧЕРВОНІЙ» ЗОНІ

Дата: 31.01.2022 16:16

За словами головного санітарного лікаря області Володимира Збаражського, показник захворюваності за попередні 14 днів становив 1513 на 100 тис. населення, що в 1,7 рази більше, ніж 7 днів тому. Це найгірший показник після Івано-Франківської області в Україні. На минулому тижні показник інцидентності зріс до 941 на 100 тис. населення проти 451,9 по Україні.

Протягом минулого тижня померло 49 людей, що на 58% більше, ніж минулого тижня (31 особа). Більше 83% в структурі смертності, як в Україні, так і в Сумській області, становлять особи віком 60 років і старше. 94 відсотки випадків смерті хворих з COVID-19 приходиться на людей віком 50 років і старше. Більше половини із загальної чисельності померлих – особи старші за 70 років.

Невакциновані особи мають в 5,9 разів більший ризик захворіти на COVID-19, ніж ті, хто отримав дві дози вакцини та в 24,6 разів більший ризик смерті від COVID-19.

Тому сьогодні актуальним питанням є щеплення в тому числі бустерною дозою. Адже бустер забезпечує підтримку імунітету до вірусу.

Станом на 31 січня в області 441944 осіб отримали хоча б одну дозу вакцини проти COVID-19, завершили курс вакцинації – 422 365 осіб, отримали додаткову дозу – 116 осіб, бустерну – 10625 осіб.

Комунальне некомерційне підприємство «Краснопільський центр первинної медико-санітарної допомоги» Краснопільської селищної ради повідомляє, що на території Краснопільської громади функціонують 9 пунктів вакцинації населення та 1 центр вакцинації, а саме:

1. Селищна лікарська амбулаторія - смт Краснопілля, вул. Перемоги, 24б;

2.Селищна лікарська амбулаторія - смт Угроїди, пров. Лікарняний, 1

3. Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини - с. Мезенівка, вул. Заводська, б/н;

4. Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини, - с. Самотоївка, вул. Макаренка, 30;

5. Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини - с. Чернеччина, вул. Олега Скрипки, 9а;

6. Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини - с. Осоївка, вул. Сумська, 60;

7. Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини - с. Славгород, вул. Веригіна, 1;

8. Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини - с. Рясне, вул. Перемоги, 59;

9. Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини - смт Краснопілля, вул. Леоніда Жаботинського, 20.

Пункти вакцинації працюють в робочі дні з восьмої до шістнадцятої години. (Краснопільська селищна лікарська амбулаторія також працює в суботу та неділю – черговий кабінет з 9-00 до 13-00).

Центр вакцинації, що знаходиться в приміщенні Краснопільського Палацу культури (смт Краснопілля, вул. Вокзальна, 14) працює щоденно з 9.00 до 12.00.