ЯК ВІДНОВИТИ ПОШКОДЖЕНІ, ВТРАЧЕНІ ЧИ ВИКРАДЕНІ НОМЕРНІ ЗНАКИ?

Дата: 13.09.2022 14:56

Під час військового стану, на жаль, стається так, що люди втрачають своє майно. Багато автомобілів українців було пошкоджено також в деяких були втрачені номерні знаки під час евакуації. Для того, щоб відновити втрачені чи викрадені номерні знаки транспортного засобу особі необхідно звернутися до будь-якого територіального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ.

Разом із зверненням особі потрібно мати з собою наступні документи:

1. паспорт громадянина України (або тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист);

2. ідентифікаційний код власника транспортного засобу;

3. свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;

4. у разі крадіжки – довідку про втрату номерних знаків, видану в відділенні Національної поліції;

5. у разі втрати – письмове пояснення обставин втрати документу.

Зверніть увагу, що якщо власником транспортного засобу є юридична особа, надається акт службового розслідування. Також обов’язково надається транспортний засіб для експертного огляду. Також варто зазначити, що після внесення відповідної інформації до бази даних АІС «Номерний знак» проводиться перереєстрація транспортного засобу. В даному випадку замість утрачених або непридатних для користування номерних знаків на підставі заяви власника або його представника видаються нові свідоцтво про реєстрацію та номерні знаки. Знайдені номерні знаки після видачі нових вважаються недійсними і здаються до сервісних центрів МВС.