ПРО ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ГРОМАДЯН, ЯКИХ РФ ДОДАЛА ДО СПИСКУ «НЕБЛАГОНАДІЙНИХ»

Дата: 30.10.2023 15:21

Ворог на тимчасово окупованих територіях веде активну боротьбу з українцями, які додані ним до списку «неблагонадійних». Побудована росією система управління не терпить інакодумців, тому, працюючи відповідно до злочинних принципів, вона намагається максимально швидко русифікувати населення.

Головними методами знищення всього українського в непідконтрольних регіонах є:

• примусова паспортизація;
  • втягнення наших громадян у кримінальну діяльність, зокрема шпигунство, участь у бойових діях;
  • позбавлення місцевих жителів доступу до альтернативних джерел інформації тощо.

Забезпечити втілення цих та інших задумів їм допомагає фізичний примус, шантаж чи погрози. Тому, знаходячись в умовах підвищеної небезпеки, українцям інколи доводиться приймати пропозиції агресора, щоб мати змогу зберегти свої життя та здоров’я.

Як розповіли у Східному міжрегіональному управління Міністерства юстиції, відсутність корисливого мотиву та взагалі доброї волі під час вимушеної співпраці з представниками окупаційного режиму дозволять уникнути кримінальної відповідальності. У такому разі дії або бездіяльність кваліфікуються відповідно до статті 40 Кримінального кодексу України. Санкції норми, яка описує об’єктивну сторону суспільно небезпечного діяння, застосовуватися не будуть.