В четверту суботу листопада, Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів

Дата: 25.11.2023 11:52

Знову в кінці осені стукає у наші серця трагічна дата - День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

В четверту суботу листопада, Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів.

У XX сторіччі український народ пережив одну з найстрашніших трагедій у своїй історії – Голодомор. Україна, яка завжди годувала хлібом весь світ, зазнала масового голоду. Країна втратила тоді мільйони своїх людей, голодомор приніс багато горя. Багато років минуло відтоді. Час лікує душевні рани, але рану в серці України загоїти неможливо, вона завжди буде невгамовним болем нагадувати про час, коли над Україною панував диявол.

Цього року ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями Росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

Гаслом цьогорічного вшанування пам’яті жертв голодоморів є вислів: «ПАМ’ЯТАЄМО. ЄДНАЄМОСЯ. ПЕРЕМОЖЕМО».

З нагоди цієї скорботної дати відбулося покладання квітів та колосків до пам'ятного знаку жертвам Голодомору, де поминальну панахиду по загиблих провів благочинний Краснопільського Благочиння УПЦ КП отець Іван Малюк.

Нехай пам’ять про усіх невинних жертв Голодомору згуртує нас, додасть нам мудрості і наснаги на благо світлого майбутнього та зміцнення держави.