ВСТАНОВЛЕНА ЗАБОРОНА НА ЛОВ РІЧКОВИХ РАКІВ З 01.12.2023 ПО 30.06.2024

Дата: 29.11.2023 11:09

З метою збереження та охорони популяції раків наказом Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області від 20.11.2023 №113 «Про встановлення терміну заборони на лов річкових раків у період їх природного відтворення та першої линьки у 2023-2024 роках» діє заборона на вилов цих річкових мешканців, а саме у період їх другої линьки з 01 грудня 2023 року до 30 червня 2024 року включно.

Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому просторі, тому в цей період вони найбільш вразливі та незахищені.

Вилов раків під час заборони карається від адміністративного штрафу до кримінальної відповідальності, тому закликаємо громадян бути відповідальними та дотримуватися природоохоронного законодавства.