ДО УВАГИ. ПАМЯТКИ!!!

Дата: 27.12.2023 14:16

ЯКЩО ЛУНАЄ ДОВГИЙ БЕЗПЕРЕРВНИЙ СИГНАЛ СИРЕНИ ТРИВАЛІСТЮ ДО ОДНІЄЇ ХВИЛИНИ, ЦЕ ОЗНАЧАЄ - «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА!».

Протягом 5 хвилин після подачі сигналу інформаційні канали радіо та телебачення передаватимуть актуальну інформацію.

У разі отримання сигналу повітряної тривоги необхідно

• відключити газ, воду, електроенергію, загасити вогонь в печах;

• візьміть засоби індивідуального захисту, документи, запас продуктів харчування і води;

• надайте допомогу хворим і літнім людям;

• швидко одягнутися та одягнути дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по-батькові, адреса, вік, номер домашнього телефону;

• вийти із приміщення та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди.

Ні в якому разі після сигналу «Повітряна тривога» не можна залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі.

По прибуттю в укриття:

• зайняти місце у захисній споруді та виконувати вимоги старшого (коменданта): не палити, не смітити, голосно не розмовляти,

• дотримуватися спокою і порядку, обов’язково допомагати дітям, літнім людям та інвалідам;

• уважно слідкувати за розпорядженнями та сигналами оповіщення.

ЩО РОБИТИ ПІД ЧАС ОБСТРІЛІВ?

Що робити під час обстрілу системами залпового вогню

• Снаряд (ракету) можна помітити та зреагувати, залп реактивної установки добре видно. Вночі це яскравий спалах на обрії, а вдень - димнi слiди ракет;

• Пересуваючись містом - органiзуйте постiйне спостереження, постійно тримайте у полі зору будівлі та споруди, підвали, цокольні приміщення, перші поверхи будівель які знаходяться поруч та, якi можливо використовувати як укриття.

• Ховайтеся у підвалі або в іншому заглибленому приміщенні. Вибирaйтe мicцe в кутку мiж несучими стінами та недалеко від вікон та дверей для того, щоб миттєво покинути будинок у випадку попадання снаряда.

Що робити під час артилерійського, мінометного обстрілу або авіаційного нальоту

• Не залишайтеся в під'їздах, під арками та на сходових клітках. Також небезпечно ховатися у підвалах панельних будинків, біля автомобiльної техніки, автозаправних станцій, під стінами будинків із легких конструкцій. Такі об'єкти неміцні, ви можете опинитись під завалом або травмуватися.

Якщо ви потрапили під артилерійський, мінометний обстріл, авіаційне бомбардування в якомусь місці або під час пересування до укриття, негайно лягайте на землю, туди, де є виступ або хоча б у невелике заглиблення. Захист можуть надати бетонні конструкції (крім тих, які можуть обвалитися або загорітися), траншеї, неглибокi пiдземнi колодязі, широкі труби водостоку i канави.

• Закривайте долонями вуха та відкривайте рот - це врятує від контузії, убереже від баротравми.

Що робити під час стрілецького обстрілу

• Якщо немає можливості вийти з дому – не підходьте до вікон, не виходьте на балкони!

• Під час стрілянини найкраще сховатися у захищеному приміщенні (наприклад, у ванній кімнаті, якщо без газового котла або навіть у самій ванні).

Найбільш безпечно - за двома глухими стінками (перша стінка бере на себе основний удар, друга – захищає від уламків та осколків);

• За можливості вікна бажано закрити, наприклад мішками з піском чи масивними меблями.

• Коли це неможливо, варто лягти, прикрившись предметами, які здатнi захистити вас вiд уламків і куль.

• Якщо ви потрапили під стрілянину в якомусь місці, краще впасти на землю та закрити голову руками. Ефективним захистом буде будь-який виступ, навіть тротуар, заглиблення в землі або канава. Укриттям також може стати бетонна сміттєва урна або сходинки ґанку. Не намагайтеся сховатися за автомобілями або кіосками - вони часто стають мішенями.

• Де б ви не знаходились, тіло повинно бути в максимально безпечному положенні. Згрупуйтеся, ляжте в позу ембріона. Розверніться ногами у бік стрілянини, прикривши голову руками та відкривши рот, щоб близький вибух не завдав шкоди барабанним перетинкам. Чекайте, поки стрілянина не вщухне, а пострілів не буде бодай протягом 5 хвилин.