ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ЗБІР ПРОПОЗИЦІЙ ЩОДО ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ТОПОНІМІВ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ КРАСНОПІЛЬСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ, ПОВ’ЯЗАНИХ З КРАЇНОЮ-АГРЕСОРОМ

Дата: 14.02.2024 15:17

В Краснопільській селищній раді продовжуються заходи з дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого.

Процес здійснюється в перейменуванні топонімів, названих на честь російських державних та культурних діячів, або таких, що є русизмами, або таких, що відображають російський світогляд чи пов'язані з Росією. Також частиною процесу є демонтаж об'єктів колоніального минулого (таблички, покажчики, пам'ятники, бюсти, панно тощо).

Мета збору пропозицій: очищення топонімів Краснопільської громади, пов’язаних із державою-агресором, комуністичним тоталітарним режимом.

Строк прийому пропозицій: з 14 лютого до 13 березня 2024 р. (включно).

Пропозиції можна подати на електронну пошту Краснопільської селищної ради kras.gromada@ukr.net  або за адресою: смт. Краснопілля, вул. Мезенівська, буд. 2, каб. №2.

До вашої уваги надаємо список топонімів Краснопільської громади, які пропонуються до перейменування:

- смт Краснопілля: вул. Макаренка на вул. Богдана Маслова, вул. Першотравнева на вул. Травнева, вул. Ломоносова на вул. Михнівка, пров. Ломоносова на пров. Михнівський;

- с. Осоївка: вул. Макаренка на вул. Отруб, вул. Павлова на вул. Павлівка, вул. Червоні Стрілки на вул. Стрілки;

- с. Самотоївка: вул. Калініна на вул. Захисників України, вул. Макаренка на вул. Шкільна;

- смт Угроїди: вул. 8 Березня на вул. Березнева, вул. Першотравнева на вул. Травнева;

- с. Бранцівка: вул. 8 Березня на вул. Павлівка;

- с. Мезенівка: вул. 40 років Перемоги на вул. Перемоги;

- с. Петрушівка: вул. Л. Толстого на вул. Ставкова;

- с. Покровка: вул. 40 років Перемоги на вул. Гамалівка;

- с. Порозок: вул. Сорєвнованіє на вул. Вигін;

- с. Рясне: вул. Першотравнева на вул. Травнева;

- с. Чернеччина:вул. 40 років Перемоги на вул. Миру.

Далі ваші пропозиції будуть опрацьовані робочою групою з питань дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого при Краснопільській селищній раді, до якої входять депутати, працівники селищної ради, краєзнавці, громадські діячі громади та винесені на розгляд виконавчого комітету селищної ради.