День пам'яті жертв політичних репресій
День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України.
Традиційно в цей день українці вшановують пам’ять тих, кому зламали долі сили, що намагались знищити Україну, українців та українську культуру.
Політичні репресії в Україні розпочалися із першої спроби встановлення радянської влади – з початку 1918 року. Терор носив цілеспрямований, організований характер, уразив практично всі верстви української нації – інтелігенцію, військовиків, політиків, діячів церкви, культури та мистецтва, та найбільше вдарив по селянству. Дружини та чоловіки «ворогів народу» підлягали обов’язковому арешту, діти до 15 років передавались у спеціальні дитячі будинки.
Сотнями тисяч потрапляли до в'язниць і так званих виправно-трудових таборів абсолютно безневинні - за обмовами та брехливими доносами.
Коса репресій якщо й не косила потерпілих на смерть, то присуджувала їм величезні терміни позбавлення волі - до двадцяти п'яти років включно, із конфіскацією майна та наступною поразкою в елементарних цивільних правах.
Кращою пошаною тим, хто загинув, повинна бути пам'ять і молитва, а тим, хто пережив страшні роки - повсякденна турбота про них.
Ми зобов’язані шанувати пам’ять про наші великі жертви і дбати, щоб минулі трагедії ніколи не повторилися на нашій землі.